About Us

Tarihçe

Bilfen Şirketler Topluluğunun temelleri kurucusu A. Osman ÖZTÜRK’ün 1972 yılında Ortaköy’de bulunan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini devralmasıyla atılır. 1988 yılında eğitim hizmetlerini “Bilfen” markası adı altında yürütme kararı alan şirket, markalaşma adına ilk çalışmalarına da başlar. İlerleyen yıllarda eğitim alanında daha kaliteli hizmet sunabilmek ve bu hizmetin devamlılığını sağlayabilmek amacıyla yola çıkan kurum, öncelikle kendi öğrencilerinin ve okullarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere başta toplu yemek üretimi, basım ve yayın alanlarında da faaliyet göstermeye başlar ve bugün ülkemizin önde gelen şirketlerinin de temellerini atar.

Eğitim alanındaki hizmetlerine her geçen gün yeni okullar ekleyen grubun kendi ihtiyaçlarını karşılaması için kurduğu bu şirketler, bugün yurt içi ve yurt dışı birçok firmaya hizmet eder hale gelmiştir. Bilfen Şirketler Topluluğu bugün farklı sektörlerde faaliyet gösteren 19 şirketinde 7.400’ü aşkın kişiye istihdam olanağı sağlamaktadır.

Faaliyet gösterdiği her alanda işini ciddiye alarak mükemmelliği yakalamaya çalışan grup, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda etik değerlere bağlılığı ön koşul olarak görmüştür. Geçmişinde olduğu gibi bugün ve yarınlarında da gurur duyacağı doğru işlerle yoluna devam etme kararlılığında olan Bilfen, hizmet verdiği tüm sektörlerde yatırımlarına devam etmektedir.