About Us

Yönetim Kurulu

Ali Osman ÖZTÜRK

Yönetim Kurulu Başkanı

1947 yılında Balıkesir Manyas’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun olan ÖZTÜRK, Coğrafya öğretmeni olarak başladığı iş yaşamında ve sonrasında gerçekleştirdiği bütün faaliyetlerde öğretmen kimliğini hep ön plandadır.

1972 yılında Ortaköy’de bulunan Turizm Otelcilik Meslek Lisesi'ni devralmasıyla başlayan ilk girişiminin ardından 1987 yılında Türkiye’nin İlk Özel Fen Lisesi olan ‘Üsküdar Fen Lisesi’ni hizmete açtı.

1988 yılında eğitim hizmetlerini “Bilfen” markası adı altında yürütme kararı alan ÖZTÜRK, sektörünün öncü eğitim kurumlarından biri olan Bilfen Okullarının da temellerini attı.

Sürekli değişerek gelişen dünyamızda, ulusların mutlu geleceğini bugünün çocuklarının belirleyeceğine, bunun da ancak iyi bir eğitimle gerçekleşebileceğine inanan ÖZTÜRK, eğitim alanında daha kaliteli hizmet sunabilmek ve bu hizmetin devamlılığını sağlayabilmek amacıyla, öncelikle öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere toplu yemek üretimi, basım ve yayın alanlarında da faaliyet göstermeye başladı ve bugün ülkemizin önde gelen şirketlerini de hayata geçirdi.

Bilfen Şirketler Topluluğunun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden Osman ÖZTÜRK, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bağış olarak yaptırdığı okullar ve içinde yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle bir eğitim yatırımcısı ve gönüllüsüdür. Sanata olan ilgisi nedeniyle sahip olduğu yağlı boya tablolar ve İznik çinileriyle ülkemizin sayılı koleksiyonerleri arasında yer alan ÖZTÜRK aynı zamanda İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne bağlı kayıtlı envanter sahibidir.

Fatih ÖZTÜRK

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Bilfen Okullarında tamamladı. İngiltere Bournemouth Üniversitesi’nde Finans eğitimi aldı. 1996 yılında Bilfen Eğitim Kurumlarında çalışmaya başlayan ÖZTÜRK, halen Bilfen Şirketler Topluluğunda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bağış olarak yaptırdığı okullar ve içinde yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri ile hem bir eğitim yatırımcısı hem de gönüllüsüdür. İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne bağlı kayıtlı bir koleksiyoner de olan ÖZTÜRK, evli ve dört çocuk babasıdır.

İsmail Cem ÖZTÜRK

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Duis dignissim lacinia erat ac malesuada. Cras sollicitudin ante non pretium condimentum. Quisque sed elit ipsum. Donec ultricies velit vel sodales placerat. Cras hendrerit ex vel iaculis faucibus. Pellentesque non massa placerat, vulputate erat at, sodales diam. Curabitur risus lorem, iaculis nec hendrerit vel, bibendum id neque. Sed ultrices interdum condimentum. Donec semper eros in sodales finibus.